Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROPOZICE KE STAŽENÍ

 

 

 

 

Dogdancing a trickdogging - INSPIRACE

 

Sobota 20. ledna 2018

9:30 - cca 17:00 hodin

INSTRUKTOR

Hana Böhmová

Cvičí a žije s čivavkami Kamilkou, Májou a Fidorkou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking. Aktuálně se věnuje aktivně canisterapii a hrám se psy pro sport i volný čas. Složené zkoušky ZZO, ZOP, OB-Z, A1, NW-U, NW-N, opakovaně povahové testy CT psů; instruktorka dogdance III. třídy a instruktor obedience.

Výcviku a výchově psů se věnuje od roku 2008 a průběžně se v tomto oboru vzdělává.

 

Program - co vás čeká a nemine:

 

Program není určený pro naprosté začátečníky. Ale není nutné, aby pes uměl „kdo ví co“. Postačí pár jednoduchých triků (například: podávání packy, otočky, slalom mezi nohama, obíhání...), které ani nemusí být dotažené k naprosté dokonalosti. Budeme totiž na nich stavět, rozvíjet je, vymýšlet variace, netradičně zapojovat do sestavy více cviků - ZKRÁTKA ČEKÁ VÁS KREATIVNÍ PŘÍSTUP. Není třeba propadat panice, že zrovna váš pes ten či onen cvik neumí. Umí jiné. Budeme stavět na tom, co umíte!

 

Nedovede si nic představit? Tak příklad - „podávání pacek“

- na ruce, na nárty u nohou nebo na kolena

- zezadu na plosky nohou

- samostatně „mávání“ do vzduchu

- vedle nohy / mezi nohama

- synchronizace (pes reaguje na slovní povel a nepotřebuje posunek)

- na dálku

- na rekvizitu (např. dá packu na hrnec)...

 

Určitě si zacvičíte i na hudbu.

Možná nebude chybět nějaké to sebekontrolní cvičení.

Dotkneme se i našich lidských pohybových kreací.

Možná přijdou na řadu i rekvizity.

A zřejmě narazíme i na teorii tréninku - třeba na srozumitelnou komunikaci se psem (zejména pod tlakem).

 

Z toho „možná“ a „zřejmě“ je vám už jistě jasné, že konkrétní obsah programu bude hodně záležet na vás. Na tom, co vás zajímá a co vám nejde tak, jak byste si představovali.

 

Cena 800,-- za cvičící tým

Můžete si s sebou vzít více psů a během cvičení si je střídat - bude Vám věnován stejný časový prostor, jako byste měli psa jednoho. Jen prosím myslete na to, že třída není nafukovací :)

Cena 400,-- za diváky

 

 

Organizační informace:

 

Co s sebou:

·         Psa ideálně v postroji nebo s měkkým obojkem. Vodítko nám bude sloužit především jako pojistka, aby pes nechodil rušit ostatní cvičící týmy.

·         Boudičku, pelíšek... kde bude mít pes možnost odpočívat, když nebude na řadě. Ve třídě jsou k dispozici i úvazové kolíky ve zdi.

·         Budete potřebovat opravdu VELKÉ množství pamlsků nakrájených na malé kousíčky. Doporučuji i nějaké nelepivé větší kousky, které dobře létají :-D Čím lákavější, tím lépe, ať máme čemu odolávat. Vezměte si určitě více druhů. Doporučuji zejména vařené nebo pečené maso, sýry, párky apod...

·         Něco na psaní poznámek - bude toho opravdu hodně.

·         Vlastní židličku nebo polštářek, na kterém budete sedět; deka na přikrytí se také šikne

·         Bude-li venku zabláceno, vezměte si prosím čistou obuv (ideálně tenisky); vezměte si pro jistotu něco teplého na nohy, protože od podlahy může zábnout

·         POMŮCKY - pokud již máte nějaký cvik rozpracovaný a nevíte si s ním rady, vezměte si prosím příslušné pomůcky, které používáte a pes je na ně zvyklý

 

Budova bývalé základní školy v Choustníkově Hradišti (č. p. 12). Sejdeme se ve vyklizené třídě v prvním patře, která bude přitápěna elektrickým topením (na cca 10 - 15 °C - teple se oblečte). K dispozici bude WC, pitná voda, rychlovarná konvice, uvařený čaj, minerální vody. Cvičit budeme na koberci a na pěnové gumě o rozměrech cca 6 x 8 m.

Choustníkovo Hradiště se nachází na hlavním tahu Hradec Králové - Trutnov (cca 5 km od Dvora Králové n. L.). Pokud přijedete od Trutnova nebo od Dvora Králové, odbočíte za kostelem doleva. Pokud pojedete od Hradce a od Jaroměře, odbočíte před kostelem doprava. Hned jak zabočíte (směr Kohoutov), uvidíte před sebou bílou budovu Penzionu Doctor. Zabočíte jakoby k ní a školu budete mít po pravé ruce.

 

Maximální počet přihlášených: 6 cvičících týmů

 

Přihlášky posílejte na bohmova.hana@post.cz

Do přihlášky prosím uveďte své jméno, mobilní spojení, e-mail, popis psa (plemeno a jeho věk).

Přihlášky jsou potvrzené až po zaplacení!

 

Vstupné prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100 zároveň s přihláškou - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno. Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)!

Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele a instruktorů.

 

Těšíme se na Vás!