Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

PROPOZICE KE STAŽENÍ

 

 

PAMLSKOVÉ RÉBUSY

aneb psí hlavolamy pro psí počasí

 

Sobota 17. února 2018

začátečníci 9:30 - cca 12:00

pokročilí 14:00 - cca 16:30

INSTRUKTOR

Hana Böhmová

Cvičí a žije s čivavkami Kamilkou, Májou a Fidorkou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking. Aktuálně se věnuje aktivně canisterapii a hrám se psy pro sport i volný čas. Složené zkoušky ZZO, ZOP, OB-Z, A1, NW-U, NW-N, opakovaně povahové testy CT psů; instruktorka dogdance III. třídy a instruktor obedience.

Výcviku a výchově psů se věnuje od roku 2008 a průběžně se v tomto oboru vzdělává.

 

Program - co vás čeká a nemine:

 

Je možné se zúčastnit během jednoho dne obou akcí (pro začátečníky i pokročilé), ale doporučuji mít s sebou více psů. Hlavolamy jsou velice intenzivní, protože převážně pracují všichni najednou. Cvičení není prostorově náročné, takže se psi vzájemně neruší a jsou od sebe odděleni zástěnami.

Hlavolamy spočívají v tom, že psovi komplikujeme cestu za pamlskem. Počítejte prosím s tím, že budou řádně přežraní ;-)

 

ZAČÁTEČNÍCI 9:30 - cca 12:00

Seznámíte se s herním principem hlavolamů, které psa učí sebekontrole i reakci na oslovení. Naučíte se učit svého psa krok za krokem, takže váš čtyřnohý génius vám bude kvést pod rukama. A dozvíte se toho mnohem víc: proč přemýšlení tak unaví; proč je pomáhání na draka; proč čenichání uklidňuje ...

Objevíme pro vás svět hlavolamů jak domácí výroby, tak i těch kupovaných.

 

POKROČILÍ 14:00 - cca 16:30

Naučíte svého psa řešit hlavolamy tlamou (tedy něco vytáhnout, vyndat apod.). Naučíte se, jak z hlavolamu udělat trik. Jak hlavolamy používat jako odměnu za „práci“. A hlavně si i s hlavolamy užijete trochu pohybu. Chybět pochopitelně nebude ani volná herna s rozsáhlou sbírkou hlavolamů, díky které hned budete vědět, které hlavolamy jsou pro vašeho psa ty pravé ořechové.

.

Cena 600,-- za cvičící tým a jednu akci

Cena 1000,-- za celodenní účast jednoho psovoda na obou akcích

 

Můžete si s sebou vzít více psů a během cvičení si je střídat - bude Vám věnován stejný časový prostor, jako byste měli psa jednoho. Jen prosím myslete na to, že třída není nafukovací :)

 

 

Organizační informace:

 

Co s sebou:

·         Psa ideálně v postroji nebo s měkkým obojkem. Vodítko nám bude sloužit především jako pojistka, aby pes nechodil rušit ostatní cvičící týmy.

·         Boudičku, pelíšek... kde bude mít pes možnost odpočívat, když nebude na řadě. Ve třídě jsou k dispozici i úvazové kolíky ve zdi.

·         Budete potřebovat opravdu VELKÉ množství pamlsků nakrájených na malé kousíčky. Doporučuji VÍCE DRUHŮ!!! Měkké i sušené :-D Čím lákavější, tím lépe, ať máme čemu odolávat. Doporučuji zejména vařené nebo pečené maso, sýry, párky apod...

·         Něco na psaní poznámek - bude toho opravdu hodně. Během akce si můžete i fotit.

·         Vlastní židličku nebo polštářek, na kterém budete sedět; deka na přikrytí se také šikne

·         Bude-li venku zabláceno, vezměte si prosím čistou obuv (ideálně tenisky); vezměte si pro jistotu něco teplého na nohy, protože od podlahy může zábnout

 

Budova bývalé základní školy v Choustníkově Hradišti (č. p. 12). Sejdeme se ve vyklizené třídě v prvním patře, která bude přitápěna elektrickým topením (na cca 10 - 15 °C - teple se oblečte). K dispozici bude WC, pitná voda, rychlovarná konvice, uvařený čaj, minerální vody. Cvičit budeme na koberci a na pěnové gumě o rozměrech cca 6 x 8 m.

Choustníkovo Hradiště se nachází na hlavním tahu Hradec Králové - Trutnov (cca 5 km od Dvora Králové n. L.). Pokud přijedete od Trutnova nebo od Dvora Králové, odbočíte za kostelem doleva. Pokud pojedete od Hradce a od Jaroměře, odbočíte před kostelem doprava. Hned jak zabočíte (směr Kohoutov), uvidíte před sebou bílou budovu Penzionu Doctor. Zabočíte jakoby k ní a školu budete mít po pravé ruce.

 

Maximální počet přihlášených: 6 cvičících týmů na jedné akci

 

Přihlášky posílejte na bohmova.hana@post.cz

Do přihlášky prosím uveďte své jméno, mobilní spojení, e-mail, popis psa (plemeno a jeho věk).

Přihlášky jsou potvrzené až po zaplacení!

 

Vstupné prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100 zároveň s přihláškou - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno. Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)!

Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele a instruktorů.

 

Těšíme se na Vás!