Jdi na obsah Jdi na menu
 


 PROPOZICE KE STAŽENÍ

 

 

 

Psí škola KOIRA (www.koira.cz) vás zve na

(Pře)VÝCHOVNÝ TÁBOR PRO PSY

aneb změňte život sobě a svému psovi

9. - 15. června 2018

v penzionu Na Celnici v Novohradských horách

INSTRUKTOŘI

 

Hana Böhmová

Cvičí a žije s čivavkami Kamilkou, Májou a Fidorkou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking a ve všech těchto disciplínách hledala cestu k jemné psí duši. Aktuálně se věnuje aktivně canisterapii , hrám se psy pro sport i volný čas, výchově psů pro běžný život a řešení problémového chování. Složené zkoušky ZZO, ZOP, OB-Z, A1, NW-U, NW-N, opakovaně povahové testy CT psů; instruktorka dogdance III. třídy a instruktor obedience.

 

Výcviku a výchově psů se věnuje od roku 2008 a průběžně se v tomto oboru vzdělává. Již několik let se zajímá především o mezidruhové porozumění mezi lidmi a psy a o to, jakým způsobem lze se psy komunikovat a jak komunikují psi s námi.

Více na www.minimaxipes.cz

nebo: http://www.koira.cz/kdo-jsme.php?cislo=1437643991

 

 

Mgr. Magdalena Šimečková

Kynologii se věnuje od svých 10 let. Nikdy ji příliš neuchvátily cvičáky, kde ji již v raném věku popuzovalo hrubé zacházení se psy. Přesto se svým velkým kníračem na kynologické cvičiště docházela. Později si pořídila psa plemene kólie, který se svou jemnou povahou na sportovní výcvik příliš nehodil. Právě on ji přivedl v roce 1999 ke canisterapii, které se věnuje se svými psy dodnes. Se svými psy tvoří tým, který přináší radost a úlevu do domovů pro seniory, dětem i dospělým s různými druhy postižení.

Psi a psychologie jsou její vášní. V současné době se věnuje především problémovému chování u psů. Neustále si rozšiřuje své poznatky a dovednosti v této oblasti, aby mohla svým klientům pomáhat rychle, efektivně a eticky. Oblastí, která ji momentálně zajímá nejvíce, je hluboké porozumění vztahu člověka a psa, jak osobnostní kvality člověka ovlivňují jeho vztah se psem a jak skrze naše společné soužití můžeme měnit sami sebe.

Více na: http://www.koira.cz/kdo-jsme.php?cislo=1374483867

 

 

Program - co vás čeká a nemine:

Výchovný tábor je určen pro všechny, které zajímá téma výchovy psů pro běžný život, předcházení problémovému chování nebo jeho řešení, pokud již nastalo.

 

V teorii i v praxi budeme probírat:

Jak naučit psa být hodný a jak jej nenaučit zlobit

Jak se odnaučuje nebo řeší nevhodné chování psa (řešit budeme konkrétní problémy účastníků)

Trénink základních dovedností řádně vychovaného psa

(trénovat se bude individuálně dle pokročilosti každého týmu)

            chůze na povoleném vodítku

            přivolání

            sedni / lehni / čekej (odložení)

Sebekontrolní cvičení - hry i trénink v praxi (jak se chovat v restauraci; jak se vítají lidé; jak nesežrat všechno, co vidím; jak pracovat se psem lovcem...; i v tomto případě se zaměříme na konkrétní aktivity dle potřeb účastníků)

Lekce psí komunikace - malá komunikační lekce pro psy a lekce psovštiny pro lidi

Jak potkávat jiné psy - jak pracovat s vodítkem (prevence i práce se psy, kteří již mají nežádoucí reakce)

Jak naučit psa nosit košík

Jak naučit psa odpočívat v pelíšku, v boudičce, v kleci

Jak naučit psa nechat se ošetřit - stříhání drápků, česání, kapání do očiček, čištění uší...

Jak zabavit psa, aby se nenudil (unavený pes = hodný pes)

a další dle přání!

 

Výchova psa pro život je opravdu široký a velice různorodý obor. Z tohoto důvodu budeme program maximálně přizpůsobovat potřebám účastníků. Nevyhýbáme se žádnému tématu! Teorie a některé aktivity budou probíhat skupinově, některé individuálně. Každý tým však za všech okolností bude mít vlastní tréninkový plán a budeme k němu přistupovat jako k jedinečné dvojici člověka a jeho psa.

 

Účastníkům tábora (ať již se psy nebo bez psů) se budeme věnovat v dopoledním bloku, odpoledním bloku a také se můžete těšit na večerní program.

 

Cena 4 500,-- pro cvičící tým (v tom výcvik + záloha 500,-- na ubytování)

Cena 2 500,-- pro diváky (v tom výcvik + záloha 500,-- na ubytování)

 

Organizační informace:

 

Kde: Penzion Na Celnici v Novohradských horách - http://www.penzionnacelnici.cz

 

Penzion se nachází v jižních Čechách cca 2 km od města Nové Hrady. Leží přímo na hranicích s Rakouskem, v objektu bývalé celnice. Psi se mohou pohybovat prakticky všude, mohou s Vámi být ubytováni na pokojích i v chatkách a pro ty psy, kteří jsou zvyklí být venku, jsou k dispozici venkovní kotce se zateplenou boudou. Přímo na pozemku penzionu se nachází prostorné cvičiště, kde budeme převážně cvičit. V případě nepříznivého počasí využijeme i vnitřních prostor.

 

Ubytování:

Ubytování se platí v hotovosti přímo v penzionu při příjezdu. Jelikož součástí platby za tábor je nevratná záloha ve výši 500,-- na ubytování za osobu, bude Vám tato částka pochopitelně odečtena.

Je možné se ubytovat na POKOJI v budově penzionu nebo v CHATCE. Chatky jsou nové a čisté - ovšem bez vytápění a platí v nich zákaz přitápění přímotopy a zákaz vaření. Pro ubytované v chatkách je k dispozici velmi pěkné sociální zařízení se sprchou.

CENY UBYTOVÁNÍ A DALŠÍ PODROBNOSTI najdete zde: http://www.penzionnacelnici.cz/index.php/cenik

Psi v libovolném množství zdarma. Co se týká ubytování psů, psi jsou vítáni a můžou být s Vámi jak na pokoji, tak v chatce, anebo pro psy zvyklé na pobyt venku jsou k dispozici prostorné kotce se zateplenou boudou. Záleží to jen na Vás.

Pro uskladnění krmení pro psy je zdarma k dispozici společná lednička a mrazák.

V přihlášce prosím uveďte, jaký druh ubytování budete chtít rezervovat. Vzhledem k omezenému počtu ubytovacích kapacit nemůžeme všem zajistit ubytování v soukromí!

 

Stravování:     Stravovat se je možné přímo v restauraci penzionu, ale není to podmínkou. Je možné si objednat jen snídaně, polopenzi nebo plnou penzi.

 

V přihlášce prosím uveďte, zda budete chtít objednat nějaký druh stravování - chtějí to po nás vědět ubytovatelé. Stravování se platí v hotovosti na místě v restauraci. Ostatně zde každému bude zavedeno konzumační „futro“, které zaplatíte na konci pobytu. Máte-li nějakou dietu, nebo potřebujete nějakou výjimku - prosím též nám to napište.

 

CENY STRAVOVÁNÍ A DALŠÍ PODROBNOSTI najdete zde: http://www.penzionnacelnici.cz/

 

Kdy:                   příjezd v sobotu 9.6.2018 do 17 hodin (začneme společným úvodem a večerním tréninkem - ubytování je zaručeně možné od 15ti hodin, obvykle ale i dříve; jeden z instruktorů zde bude již po 15. hodině)

                          odjezd v pátek 15.6.2018 dopoledne  (program bude končit ve čtvrtek v noci)

 

Pro koho je tábor určen:

Doporučený minimální věk pejska, který se bude tábora aktivně účastnit, je tři měsíce.

 

Nejedná se o dětský tábor! Děti se mohou účastnit, avšak pouze v doprovodu osoby starší 18ti let. Mládež (15 - 17 let) se může účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Text souhlasu bude zaslán na vyžádání e-mailem.

 

CENOVÉ PODMÍNKY

 

CVIČÍCÍ TÝM      4 500,-- za výcvik  a záloha na ubytování

                          Zároveň s přihláškou Vás prosíme o zaplacení nevratné zálohy ve výši 2 000,--. ZÁLOHA JE NEVRATNÁ!!! Přihláška se považuje za závaznou až po zaplacení zálohy! Doplatek ceny tábora 2 500,-- je splatný nejpozději do 31. března 2018. Po uzávěrce, která je 31.3.2018 se nevrací již ani doplatek za tábor, ale máte možnost za sebe najít náhradníka. O náhradnících mne prosím informujte. Pokud se budete hlásit po uzávěrce, je nutné uhradit ihned plnou cenou tábora.

 

                          K počtu zúčastněných psů se nepřihlíží :-)) Můžete si s sebou vzít pejsků, kolik uznáte za vhodné. Podmínkou však je, že výcviku (jedné lekce) se vždy zúčastníte jen s jedním, aby byl všem věnován stejný časový prostor.

                          Veškeré platby prosím zasílejte na účet 27-0675870207/0100, jako variabilní symbol uveďte číslo svého telefonu (nejlépe mobilu) a je-li to možné, uveďte do zprávy (popisu příkazu) Vaše příjmení.

 

PŘIHLÍŽEJÍCÍ DIVÁCI       2 500,-- za výcvik a záloha na ubytování

                          Zároveň s přihláškou Vás prosíme o zaplacení nevratné zálohy ve výši 1 000,--. ZÁLOHA JE NEVRATNÁ!!! Přihláška se považuje za závaznou až po zaplacení zálohy! Doplatek ceny tábora 1 500,-- je splatný nejpozději do 31. března 2018. Po uzávěrce, která je 31.8.2018 se nevrací již ani doplatek za tábor, ale máte možnost za sebe najít náhradníka. O náhradnících mne prosím informujte. Pokud se budete hlásit po uzávěrce, je nutné uhradit ihned plnou cenou tábora.

Počet diváků je omezen kapacitou ubytování. I diváci s sebou mohou mít psy – jen se s nimi nebudou účastnit táborových aktivit. Diváci se aktivně zapojují do programu bez psů :-)

Platbu zasílejte prosím na účet 27-0675870207/0100, jako variabilní symbol uveďte číslo svého telefonu (nejlépe mobilu) a je-li to možné, uveďte do zprávy (popisu příkazu) Vaše příjmení.

 

NOCLEŽNÍCI A DOPROVOD         platí pouze ubytování viz. výše (+ prosíme uhradit zálohu 500,-- za rezervaci ubytování)

                          (Jde o osoby, které se nebudou účastnit programu a budou s vámi jen bydlet a vyrážet třeba na nějaké soukromé výlety.)

                          Rezervováno ubytování máme primárně pro aktivní účastníky tábora, proto prosíme o přihlášení doprovodu co nejdříve. S blížící se uzávěrkou nemusí být již volné ubytovací kapacity, jelikož penzion je obsazen i běžnými hosty.

 

Přihlášky:            Přihlášky zasílejte e-mailem: bohmova.hana@post.cz

 

                                Do přihlašovacího e-mailu prosím uveďte:

ü  vaše jméno, příjmení, přibližný věk

ü  telefonní spojení

ü  jméno, plemeno a stáří Vašeho psa (psů)

ü  jaké jsou vaše výchovné výzvy nebo potíže

ü  druh ubytování v penzionu (pokoj / chatka)

ü  zda chcete objednat stravování v penzionu a jaké (snídaně / polopenze / plná penze)

 

KAPACITA TÁBORA JE OMEZENA NA 12 OSOB, které se zúčastní výcviku.

Diváci a nocležníci do naplnění kapacity ubytování.

                                 

Uzávěrka:        31. března 2018 (v případě volných míst, je možné se hlásit i po uzávěrce, ovšem je již nutné uhradit rovnou celou cenu tábora)

 

Doporučená výbava (kromě dobré nálady):                     

 

 • pejsek nebo pejsci v libovolném množství
 • přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i na pokoj nebo do chatky, zvláště když tam nebudete bydlet sami)
 • dáváme přednost tomu, aby psi měli postroje, aby se neškrtili ani v případě, že tahají na vodítku - v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
 • vodítko (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m - ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
 • motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky a pod.)
 • klikr (pokud jej používáte; bude možné je na místě zakoupit)
 • pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v místě)
 • baterka (při cestě na záchod za temné noci ji určitě uvítáte)
 • notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
 • ! doporučujeme holínky !  (ráno je rosa), židličku, deku na ležení a slunečník, deštník a pláštěnku ... (dosud neumíme poručit větru a dešti)
 • sportovní obuv, ve které budete moci rychle běhat, měnit bleskově směr a dramaticky akcelerovat :-D a boty na turistiku

 

Důležité na závěr:

Cvičí se za každého počasí (bude-li extrémní vedro, přizpůsobíme program a budeme cvičit hlavně ráno a večer). V případě vytrvalého deště bude možné částečně cvičit i uvnitř. Háravé fenky se pobytu mohou zúčastnit, ale musíte počítat s jistým omezením. Psi, kteří budou na táboře přítomni, ať už budou cvičit nebo ne, musí mít povinné očkování dle platného zákona. Psovod je odpovědný za škody způsobené psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele. Všichni se účastní tábora na vlastní nebezpečí a jsou povinni mít po celou dobu tábora v areálu své psy pod dohledem. Volné pobíhání psů bez dozoru, nebo ve chvíli, kdy to druhým bude nepříjemné (např. bojácný pes se špatnými zkušenostmi), nebude tolerováno. Mimo areál je dostatek prostoru pro venčení a vylítání. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

!!!     TĚŠÍME SE NA VÁS    !!!

www.koira.cz