Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

PROPOZICE KE STAŽENÍ

 

 

Psí škola KOIRA (www.koira.cz) vás zve na

Letní (PŘE)VÝCHOVNÝ PSÍ TÁBOR

aneb změňte život sobě a svému psovi

15. - 21. července 2018

v kynologickém areálu v Heřmanově Městci

 

INSTRUKTOR

Hana Böhmová

Cvičí a žije s čivavkami Kamilkou, Májou a Fidorkou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking a ve všech těchto disciplínách hledala cestu k jemné psí duši. Aktuálně se věnuje aktivně canisterapii , hrám se psy pro sport i volný čas, výchově psů pro běžný život a řešení problémového chování. Složené zkoušky ZZO, ZOP, OB-Z, A1, NW-U, NW-N, opakovaně povahové testy CT psů; instruktorka dogdance III. třídy a instruktor obedience.

 

Výcviku a výchově psů se věnuje od roku 2008 a průběžně se v tomto oboru vzdělává. Již několik let se zajímá především o mezidruhové porozumění mezi lidmi a psy a o to, jakým způsobem lze se psy komunikovat a jak komunikují psi s námi.

Více na www.minimaxipes.estranky.cz

nebo: http://www.koira.cz/kdo-jsme.php?cislo=1437643991

 

Program - co vás čeká a nemine:

Výchovný tábor je určen pro všechny, které zajímá téma výchovy psů pro běžný život, předcházení problémovému chování nebo jeho řešení, pokud již nastalo. Tábor je vhodný i pro štěňátka a psy v pubertě.

 

V teorii i v praxi budeme probírat:

(Z níže uvedeného výčtu se budeme věnovat tomu, s čím budete mít jako účastníci největší problémy - je zřejmé, že není možné stihnout vše.)

Jak naučit psa být hodný a jak jej neučit zlobit

Jak se odnaučuje nebo řeší nevhodné chování psa (řešit budeme konkrétní problémy účastníků)

 

Trénink základních dovedností řádně vychovaného psa

(trénovat se bude individuálně dle pokročilosti každého týmu)

            chůze na povoleném vodítku

            přivolání

            sedni / lehni / čekej (odložení - i na úvazu, v boudičce, v kotci...)

 

Sebekontrolní cvičení - hry i trénink v praxi (jak se chovat v restauraci; jak se vítají lidé; jak nesežrat všechno, co vidím; jak pracovat se psem lovcem...; i v tomto případě se zaměříme na konkrétní aktivity dle potřeb účastníků)

 

Jak potkávat jiné psy - jak pracovat s vodítkem (prevence i práce se psy, kteří již mají nežádoucí reakce)

Jak naučit psa nosit košík

Jak naučit psa odpočívat v pelíšku, v boudičce, v kleci (aneb „parkování psa“)

Jak naučit psa nechat se ošetřit - stříhání drápků, česání, kapání do očiček, čištění uší...

Jak zabavit psa, aby se nenudil (unavený pes = hodný pes)

a další dle přání!

 

Výchova psa pro život je opravdu široký a velice různorodý obor. Z tohoto důvodu budeme program maximálně přizpůsobovat potřebám účastníků. Nevyhýbáme se žádnému tématu! Teorie a některé aktivity budou probíhat skupinově, některé individuálně. Každý tým však za všech okolností bude mít vlastní tréninkový plán a budeme k němu přistupovat jako k jedinečné dvojici člověka a jeho psa.

 

Neočekáváme, že k nám přijdete s vychovaným psem. Pokud však Váš pes má skutečně vážný problém a lze předpokládat, že by nebyl schopen se soustředit na práci v jiném prostředí nebo za přítomnosti (byť vzdálené) jiných psů, doporučujeme zúčastnit se jako diváci nebo si domluvit individuální konzultaci.

 

 

Cena 4 000,-- pro cvičící tým (= pes + max. dvě osoby; bez ubytování)

Cena 2 000,-- pro diváky (jen do naplnění ubytovací kapacity; bez ubytování)

 

Organizační informace:

 

Kde:                  Kynologický areál v Heřmanově Městci (http://zko076.mirc.cz/)

Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí.

 

Ubytování:      Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní.

 

Přímo v areálu jsou dvojlůžkové chatky o kapacitě 25ti lůžek - každý bude mít vlastní chatku. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. Chatky nejsou nejnovější – počítejte s určitým spartánským stylem ;-) Každopádně jdou velmi slušně vytopit. Samozřejmostí je velice pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla (nebo lépe deky), které obdržíte při příjezdu. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (postačí povlečení) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze :-( a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.

Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a uklidit ledničku!

Ubytování v chatkách:                 

cena 150,-- za osobu a noc

(celý tábor = 6 nocí = 900,-- za osobu)

Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

 

Kdy:                  příjezd v neděli 15. července 2018 do 17 hodin (budete očekáváni od 14 hodin)

Začneme společným úvodem a přednáškou „jak se (ne)vychovává pes“ - prosím přijeďte včas, na probíranou teorii budou navazovat všechny dny praktických cvičení.

odjezd v sobotu 21. července 2018 ráno  (program bude končit v pátek v noci)

 

Stravování:     Budeme chodit do blízké restaurace. Objednat je možné i pizzu. Městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže nákupy nejsou problém.

                          V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit.

 

Pro koho je tábor určen:

Doporučený minimální věk pejska, který se bude tábora aktivně účastnit, je tři měsíce (nemusí mít kompletní očkování).

U výchovy doporučujeme, aby se účastnilo více rodinných příslušníků. Proto počítáme s tím, že s jedním psem přijedou dvě osoby (může přijet i jen jedna). Pokud byste rádi, aby se zúčastnilo více rodinných příslušníků, prosím uveďte to do přihlášky, abychom měli kde vás ubytovat.

 

Nejedná se o dětský tábor! Děti se mohou účastnit, avšak pouze v doprovodu osoby starší 18ti let. Mládež (15 - 17 let) se může účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Text souhlasu bude zaslán na vyžádání e-mailem. Upozorňujeme, že výklad nemusí být pro mladší děti záživný a děti nejsou způsobilé k tomu, aby zvládaly výchovu psa (zvláště problémového).

 

Maximální počet přihlášených: 8 aktivních týmů

Můžete přijet s libovolným (ovšem přiměřeným) počtem psů, ale budete si je muset během cvičení střídat, jako byste měli jen jednoho - tj. všem bude věnován stejný časový prostor. Prosím zvažte více psů v případě, že je nemůžete nechat o samotě v chatce. Velice byste si komplikovali život. Cvičit se bude jednotlivě. Trénink pro rodinné smečky bude spíše výjimkou.

 

Přihlášky posílejte na bohmova.hana@post.cz

Do přihlášky prosím uveďte své jméno, mobilní spojení, e-mail, popis psa (plemeno a jeho věk) a zda budete bydlet v chatce nebo si zajistíte vlastní ubytování.

Přihlášky jsou potvrzené až po zaplacení!

 

Do přihlašovacího e-mailu prosím uveďte:

ü  vaše jméno, příjmení

ü  telefonní spojení

ü  jméno, plemeno a stáří vašeho psa (psů)

ü  jaké jsou vaše výchovné výzvy nebo potíže

 

Cenu tábora za výcvik ve výši Kč 4 000,-- za cvičící nebo 2 000,-- z a diváky prosím uhraďte na účet číslo           

27-0675870207/0100 zároveň s přihláškou - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno. Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)!

Ubytování se bude hradit v hotovosti na místě přímo ubytovateli!

 

 

Doporučená výbava (kromě dobré nálady):                     

 

 • pejsek nebo pejsci v libovolném množství
 • přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i do chatky); nutné pro trénink čekání a odpočívání v kleci
 • dáváme přednost tomu, aby psi měli postroje, aby se neškrtili ani v případě, že tahají na vodítku - v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
 • vodítko (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m - ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
 • motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky a pod.)
 • klikr (pokud jej používáte; bude možné je na místě zakoupit)
 • pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v místě - vietnamci zatím nezklamali ani ve svátky)
 • baterka (při cestě na záchod za temné noci ji určitě uvítáte)
 • notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
 • ! doporučujeme holínky !, židličku, deštník a pláštěnku ... (dosud neumíme poručit větru a dešti)
 • VHODNÉ OBLEČENÍ (neexistuje špatné počasí, pouze nevhodně oblečený účastník)!!!
 • flešku - pokud si budete chtít stáhnout fotky nebo videa, které si během tábora vzájemně pořídíme

 

Důležité na závěr:

Cvičí se za každého počasí. V případě vytrvalého deště bude možné částečně cvičit i uvnitř. V případě extrémního vedra uzpůsobíme čas tréninku. Háravé fenky se pobytu mohou zúčastnit, ale musíte počítat s jistým omezením. Psi, kteří budou na táboře přítomni, ať už budou cvičit nebo ne, musí mít povinné očkování dle platného zákona. Psovod je odpovědný za škody způsobené psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele. Všichni se účastní tábora na vlastní nebezpečí a jsou povinni mít po celou dobu tábora v areálu své psy pod dohledem. Volné pobíhání psů bez dozoru, nebo ve chvíli, kdy to druhým bude nepříjemné (např. bojácný pes se špatnými zkušenostmi), nebude tolerováno. Mimo areál je dostatek prostoru pro venčení a vylítání. Děkujeme za pochopení.

 

Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele a instruktorů.

 

 

!!!     TĚŠÍME SE NA VÁS    !!!

www.koira.cz