Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

PROPOZICE KE STAŽENÍ

 

 

 

LETNÍ  TÁBOR

dogdancingu, trickdoggingu a her pro psy a se psy

30. června - 6. července 2018 v Heřmanově Městci

 

INSTRUKTOŘI

Hana Böhmová

Cvičí a žije s čivavkami Kamilkou a Májou, se kterými si vyzkoušela obedience, sportovní kynologii, agility, tanec se psem a dogtrekking. Aktuálně se věnuje aktivně canisterapii a hrám se psy pro sport i volný čas. Složené zkoušky ZZO, ZOP, OB-Z, A1, NW-U, NW-N, opakovaně povahové testy CT psů; instruktorka dogdance III. třídy a instruktor obedience.

Výcviku a výchově psů se věnuje od roku 2008 a průběžně se v tomto oboru vzdělává.

 

mobil: 723 367 923

e-mail: bohmova.hana@post.cz

 

Tereza Zůnová

Žije se dvěma fenkami Daisy a Beauty plemene coton de Tuléar, v rodině má ještě dva další pejsky Barta a Brenna; se všemi cvičí „poslušnost pro běžný život“, triky dogdancingu (s Daisy už má za sebou i bohatou závodní kariéru) a občas se všemi jezdí na výstavy psů; rozhodčí pro oficiální závody DDCCR, instruktorka dogdance III. třídy; výcviku ostatních psů se věnuje od roku 2009 – instruktorka „poslušnosti pro běžný život“, dogdancingu, pohybové průpravy psovodů a choreografie dogdancingu web: www.laetitiabohemica.cz

 

 

 

Program - co vás čeká a nemine:

Budeme vás učit trénovat efektivně, za pomocí označovače (klikru) a cestou krok za krokem. Naučíte se učit svého psa triky a cviky naváděním (luring), tvarováním (shaping), zachycením (capturing), cílením (targeting) a kombinací toho všeho dohromady. Ostatně tvorba učebních plánů to je kreativní proces.

 

Zaměříme se i na problémy v tréninku - aneb, co dělat, když máte pocit, že máte „nemožného psa“ :-) Nebudou chybět ani lekce motivace a udržení pozornosti pro začátečníky i pokročilé.

 

Sebekontrolní cvičení a hry pro začátečníky i budoucí profesionály (pro běžný život i pro závodní prostředí).

 

Pohybová průprava - aneb jak vkusně doprovodit svého psa pohybem (i pro motoricky nenadané).

 

Jak se tvoří sestavy, jak se poprat s choreografií (prostorová choreografie, využívání přechodů v hudbě...). Práce s rekvizitami, synchronizované cviky....

 

Hry se psy a pro psy, a jak mohou z her vzniknout triky a kolik se toho pes z her naučí pro život, aneb všechno souvisí se vším.

 

Trénink bude veden vysoce individuálně. Tábor je proto vhodný jak pro mírně pokročilé začátečníky (psovod nemusí umět nic; pes je ochoten s psovodem spolupracovat i venku a za přítomnosti dalších lidí a psů) i pro pokročilé. Sami se budete moci podílet na tvorbě konkrétního programu a náplně tábora.

 

Program pro Vás bude připraven v dopoledním bloku, v odpoledním bloku a večer. Samozřejmě, že budeme myslet na dostatečný odpočinek psů, čeká na Vás tedy i mnoho aktivit jen pro psovody. Jak pohybová průprava, klikr hry nebo video přednášky :-)

 

Cena 3 500,-- pro aktivní tým (bez ubytování)

max. 10 aktivních týmů

Cena 1 500,-- pro diváky (bez ubytování; diváci se budou nejen dívat, ale aktivně se účastní jako figuranti a aktivit bez psů)

doprovod, který se nebude účastnit programu - zdarma (platí jen ubytování)

 

Příjezd: sobota 30.6.2018 do 17ti hodin - začneme společným večerním programem

(příjezd je možný nejdříve v 15 hodin!!!)

Odjezd: pátek 6. července ráno do cca 10ti hodin (program končí ve čtvrtek v noci)

 

Organizační informace:

 

Co s sebou:

·               psa s vodítkem a s POSTROJEM! (pes obojek mít může, ale nebude za něj tahán, na něm škrcen apod., cvičit klidně může i „nahatý“ ;-) )

·               klec (nebo boudičku či přepravku), aby psi měli možnost v klidu odpočívat a když budou ostatní cvičit nebo instruktoři povídat

·                spoustu oblíbených pamlsků nakrájených na malé kousíčky v dostatečném množství (doporučujeme více druhů; NEDROBIVÉ; ledničky jsou k dispozici; dokupovat v blízkých obchodech snadné)

·               klikr, pokud jej už máte (budou k dispozici klikry na prodej)

·               pokud máte nějaké rozpracované cviky nebo triky, se kterými byste chtěli poradit, vezměte si s sebou prosím i pomůcky, které při jejich učení používáte (např. targety)

·               poznámkový blok a něco na psaní

 

Kde:                  Kynologický areál v Heřmanově Městci (http://zko076.mirc.cz/)

Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený a je zde dostatek stínu. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí.

 

Ubytování:      Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní.

 

Přímo v areálu jsou dvojlůžkové chatky o kapacitě 25ti lůžek. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. Chatky nejsou nejnovější – počítejte s určitým spartánským stylem ;-)  Samozřejmostí je velice pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla (nebo lépe deky), které obdržíte při příjezdu. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (postačí povlečení) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze :-( a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.

Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a uklidit ledničku!

Ubytování v chatkách:                 

cena 150,-- za osobu a noc

(celý tábor = 6 nocí = 900,-- za osobu)

Ubytování ve stanu:                    

cena 100,-- za osobu a noc

(celý tábor = 6 nocí = 600,-- za osobu)

Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

 

Parkovat bude možné (snad se tam všichni vejdeme) také přímo v areálu – to je v ceně.

POZOR - v areálu není pitná voda. Ta bude průběžně dovážena pro lidi i psy v kanystrech.

 

Stravování:     Budeme chodit do blízké restaurace. Objednat je možné i pizzu. Městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže nákupy nejsou problém. Pokud nám to dovolí počasí, jeden večer bude táborák!

                           V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit.

 

Maximální počet přihlášených: 10 aktivních týmů

Můžete přijet s libovolným (ovšem přiměřeným) počtem psů, ale budete si je muset během cvičení střídat, jako byste měli jen jednoho - tj. všem bude věnován stejný časový prostor.

 

Přihlášky posílejte na bohmova.hana@post.cz

Do přihlášky prosím uveďte své jméno, mobilní spojení, e-mail, popis psa (plemeno a jeho věk) a zda budete bydlet v chatce nebo ve stanu (chatky doporučujeme).

Přihlášky jsou potvrzené až po zaplacení!

 

Cenu tábora za výcvik ve výši Kč 3 500,-- za cvičící nebo 1 500,-- za diváky prosím uhraďte na účet číslo           

27-0675870207/0100 zároveň s přihláškou - jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno. Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)!

Ubytování se bude hradit v hotovosti na místě přímo ubytovateli!

 

Psovod se účastní na vlastní nebezpečí, je odpovědný za škody způsobené svým psem a je povinen dodržovat pokyny pořadatele a instruktorů.

 

Těšíme se na Vás!